Der var lørdag mulighed for, at få taget selfies sammen med den kendte youtuber, Casper Harding Rasmussen – også kendt som “Spørg Casper”.
Lørdag blev to børnebøger – Drengerøvshistorier 1 og 2 – udgivet. Og det var baggrunden for, at den kendte youtuber, Casper Harding Rasmussen, besøgte Bog & Idé i Kolding Storcenter.
Han er selv hovedpersonen i de to bøger. Og i dagens anledning var der mulighed for, at få taget selfies sammen med Casper Harding Rasmussen, samt få signeret bøgerne.
Casper Harding Rasmussen er ikke kun forfatter, men også skuespiller og tonemester med en treårig filmuddannelse fra 18 Frames. Udover at være kendt for sine satirekanaler “Spørg Casper” og “Casper og Lejbe” har han medvirket i tv-serier som Hedensted High, Verden ifølge Snake, KLAM, reklamefilm for KiMS og dokumentaren Ingen kender Casper.
Se billederne øverst i artiklen…